top of page
Vonkajšie tienenie
              Vo všeobecnosti je vonkajšie tienenie považované za najideálnejšie riešenie ochrany interiéru proti vonkajším vplyvom počasia. Materiály z ktorých sú zhotovené ( hliníkové lamely,sklo-keramické vlákna )  dokážu odraziť,pohltiť slnečné žiarenie,mráz a vietor. Interiér v lete ochránia pred prílišným prehrievaním a tým aj šetria za náklady za ochladzovanie klimatizáciou.V zime pri stiahnutí vytvoria ďalšiu bariéru pre únik tepla.
             Pri zvažovaní do akého typu ísť, si treba položiť celú radu otázok, preto je najlepšie poradiť sa s odborníkmi. 
Exteriérové žalúzie
          Pod pojmom exteriérové žalúzie sa skrýva vonkajší tieniaci lamelový systém,ktorý dodá vášmu domu jedinečný a luxusnejší vzhľad, je detailne prepracovaný s možnosťou rôznych tvarov, farieb a rozmerov lamiel. Elektronickým ovládaním si žalúzie nie len spúšťate, no viete aj, podľa potreby ,naklápať lamely a tým vpustiť požadované množstvo svetla.
Snímka obrazovky (133).png
agalope (16).jpg
IMG_20200819_114733.jpg
... malá video ukážka funkčnosti exteriérových žalúzií, kde je možné krokovo nastaviť požadovaný sklon jednoduchým stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači.
IMG_20230927_092630.jpg
Exteriérové celohliníkové rolety
                 Ďalšou možnosťou vonkajšieho tienenia sú hádam všetkým známe rolety. Dnes sa už preferujú hlavne celo-hliníkové s možnosťou ovládania elektronického alebo manuálneho.Lamely sú vyplnené tepelno-izolačnou výplňou,tá zároveň slúži na vyššiu pevnosť v ohybe.Preto dnes už môžme prekryť aj 3,5 metrové otvory bez nutnosti rozdelenia.
Vonkajšie rolety umožňujú úplné zatemnenie interiéru.
Snímka obrazovky (132).png
bottom of page